Диаграмите показват, че с изключение на ЕФМДР, дяловете от финансиране от ЕСИФ за ВОМР са доста под 5% в повечето държави-членки. ЕФМДР се откроява (Фигура 2), като отделя почти 10% от всичките си средства на ВОМР. Повечето от 20-те държави-членки, които финансират местни групи за действие в областта на рибарството (МИРГ), инвестират над 5% от разпределените си средства по ЕФМДР, като две държави (Словения и Естония) насочват над една четвърт от тях чрез ВОМР.
Използването на структурните фондове, т.е. ЕФРР и ЕСФ, за ВОМР обаче е относително ограничено. Това е така не само по отношение на броя на държавите-членки, които използват ЕФРР (15) и ЕСФ (11), но и по отношение на дела на тези фондове, предназначени за ВОМР. Като цяло само 0,6% от ЕФРР и 0,8% от финансирането по ЕСФ отиват за ВОМР. Това е илюстрирано и на фигури 3 и 4. Делът на ВОМР в ЕФРР обикновено остава под 2%, като само Чехия (3,5%) и Словения (2,1%) надхвърлят. Делът на ВОМР в ЕСФ не е значително по-висок, но две държави, България (5.4%) и Румъния (4.4%), се открояват.
Преминавайки извън отделните фондове, струва си да разгледаме кумулативния дял на ВОМР и от четирите допустими Европейски структурни и инвестиционни фонда. Фигура 5 показва разпръснат график, представящ не само дела на ВОМР в проценти, но и абсолютно наличното финансиране в евро.